english persian

 

شركت رانيران در سال ١٣٧٠ توسط برادران تهراني تأسيس شد. شركت رانيران (سهامي خاص) نخستين شركتي است که به توليد اتوبوس‌هاي شهري و توريستي مدرن در ايران مبادرت كرده است.

 حاج رضا تهراني و حاج اصغر تهراني از اوايل جواني، فعاليت اتوبوس‌سازي را آغاز كرده و پس از سال‌ها تلاش، کارخانة پارس لوکس را بنيان نهاده و نخستين اتوبوس و ميني‌بوس‌هاي مگروس دويتز را در ايران توليد كردند.

در سال ١٣٧٠ بين شرکت رانيران و شرکت اتوبوس‌سازي ولوو (VBC) قرارداد اخذ نمايندگي انحصاري خريد شاسي (قطعات CKD) و ساخت بدنه انواع اتوبوس‌هاي ولوو با شرکت اتوبوس‌سازي ولوو براي توليد اتوبوس در ايران و عرضه خدمات پس از فروش به امضا رسيد.

شركت رانيران از آغاز تأسيس تا به امروز، فعاليت‌هاي خود را در همه ابعاد، به ويژه بهبود و ارتقاء کيفي محصولات، توسعه داده و در راستاي رسيدن اهداف دراز مدت در چشم انداز توليد داخلي، مطابق با پيش‌بيني در قراردادهاي منعقده، با راه‌اندازي خطوط مونتاژ، ساخت و آموزش مستمر نيروي انساني،  سرمايه‌گذاري کلاني كرده است.

شهرت فراگير نام  رانيران در بازار داخلي و بازارهاي خارجي (به ويژه کشورهاي همجوار) هم‌اكنون باعث شده که تقاضا براي اتوبوس‌هاي رانيران به طور مداوم افزايش يابد، و به محض اعلام پذيرش سفارش‌هاي خريد، همه توليدات برنامه‌ريزي شده و پيش‌فروش شود. اين شركت اکنون دارای ظرفیت تولید شش دستگاه اتوبوس شهری و توریستی در روز می باشد.

 

 

 

 

 

شركت رانيران با بیش از 20 سال حضور مداوم در عرصه سازندگي، توليد و عرضه انواع اتوبوس‌هاي ولوو، و با بهره‌گيري از مديران، مهندسان، كاركنان و كارگران كارآزموده و شرکت در دوره های آمورشی بین المللی volvo ،در استفاده از آخرين دستاوردهاي تكنولوژيك جهاني در توليد مدرن‌ترين اتوبوس‌هاي بين شهري و توریستی در ايران پيشگام است.

اين شركت با توليد هزار دستگاه اتوبوس شهري B10M آغاز به كار كرد، و با توجه به تأمين بخشي از نيازهاي روزافزون ناوگان ترابري جاده‌اي كشور ، به توليد اتوبوس‌هاي توريستي همت گماشت.

شايان توجه است كه محصولات رانيران با استفاده از آخرين ابداعات و نوآوري‌هاي تكنولوژيك، از استاندارد آلايندگي EURO II & EURO III & EURO IV و قابل ارتقا و انطباق با استاندارد EURO V برخوردار شده‌اند.

رانيران در ساخت و عرضه بدنه‌ هايدك با ضريب استحكام و ايمني بيش‌تر و تأمين راحتي سرنشينان و هم‌چنين تنوع در عرضه انواع اتوبوس، مانند اتوبوس‌هاي مدل B7R (در تيپ های مختلف) و B12 (کلاسیک) و بوگي (سه محور)، سرآمد عرضه‌كنندگان مدل‌هاي متنوع، زيبا و جديد اتوبوس به بازار ايران بوده است.

راه‌اندازي خط توليد اتوبوس‌هاي مدل B12B (TX)، در سال‌هاي 86ـ1383 ره آوردي ديگر از عرضه پيشرفته‌ترين و مجهزترين اتوبوس توريستي روز اروپا توسط شركت رانيران بوده است.

 

 

محصولات رانيران مانند اتوبوس‌هاي مدل B7R MKII، B7R MKIII برخوردار از امتياز استاندارد آلايندگي يورو 2 و يورو 3 هستند و به عنوان مدرن‌ترين اتوبوس روز اروپا از ويژگي‌هاي جديد تکنولوژي پيشرفته برخوردارند.شاسي  اتوبوس مدل B12B (TX) داراي ويژگي‌‌اي است كه آن را از ساير مدل‌هاي اتوبوس موجود در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌اي ايران متمايز مي‌كند. اتوبوس مدل TX با شرايط اقليمي و آب و هوايي متنوع ايران سازگاري داشته و حتي در مرطوب‌ترين نقاط كشور و يا در سفرهاي خارج از ايران، شاسي آن با ويژگي STAINLESS يا ضدزنگ بودن از هرگونه گزند، خوردگي و يا پوسيدگي مصون است. افزون بر آن، براي نخستين بار در ايران، اتوبوس‌هاي TX به راحت‌ترين و پيشرفته‌ترين صندلي‌هاي مبله و قابل انعطاف و  بهره‌مند از بالاترين استاندارد جهاني تجهيز شده و صندلي راننده نيز از ميان پيشرفته‌ترين صندلي‌هاي موجود در جهان انتخاب و روي اين مدل نصب شده است.جديدترين اتوبوس توليدي شركت رانيران که توليد آن از نيمه دوم سال 1387 آغاز شده است، اتوبوس توريستي مدل B9R است که به سيستم انتقال نيروي محرکه اتوماتيک (گيربکس) هوشمند (INTELLIGENT SHIFT) مجهز بوده و موتور ديزل 9 ليتري آن از آخرين تکنولوژي نوين و روزآمد گروه ولوو بهره‌مند است. در حال حاضر اتوبوس مدل B9R با استاندارد يورو 3 که قابل ارتقا به يورو 4 است به بازار ايران عرضه شده است. اتوبوس توريستي مدل B9R مجهز به سيستم تعويض دنده هوشمند اتوماتيک، مناسب‌ترين اتوبوس بين شهري در انطباق با شرايط اقليمي ايران است. تمامي ويژگي‌هاي تکنولوژي نوين، از جمله صرفه‌جويي در مصرف سوخت و کاهش آلايندگي خروجي در طراحي اين موتور رعايت شده است و با اقليم‌هاي متنوع ايران از مرطوب و پرباران در شمال تا خشك و كويري در مركز و جنوب سازگاري بهتري دارد.

 

 

موتور اتوبوس توريستي B9R از گونه D9B380 موتورهاي گروه ولوو است که با 6 سيلندر چهار‌زمانه ديزل با قدرت 380 اسب بخار در 1900 دور در دقيقه، با حداکثر گشتاور 1740 نيوتن متر در 1400ـ1200 دور در دقيقه، با حجم مفيد موتور 9/4 ليتر مجهز به سيستم توربوشارژ، ميزان آلايندگي مطابق استاندارد EURO III و کنترل الکترونيک سوخت EMS2، عرضه شده است. گيربکس اتوبوس B9R (هوشمند) مدل V2412AT تمام اتوماتيک 12 دنده به جلو و 4 دنده به عقب با امکان تعويض دستي دنده و مجهز به ترمز گيربکس (ريتاردر هيدروليکي) مدل VR3250 است، که راحت‌ترين، آسان‌ترين و ايمن‌ترين شرايط رانندگي را در اختيار راننده اتوبوس قرار مي‌دهد.

محصولات جديد رانيران علاوه بر مزيت‌هاي ذكر شده، از اين ويژگي‌ها نيز برخوردارند :

مجهز بودن اتوبوس‌هاي رانيران به انواع لوازم و تسهيلات رفاهي و آسايشي مانند كولر، يخچال و ساير لوازم پذيرايي و تسهيلات بهداشتي، تابلو ديجيتالي اعلام مسير، دو دستگاه تلويزيون با مانيتور DVD,LCD، راديو پخش و ساير وسايل رفاهي ديگر.شركت رانيران با توليد و عرضه بيش از هزاران دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسراني كشور، شبكه گسترده‌اي از واحدهاي خدمات پس از فروش و تعميرگاهي در سطح كشور ايجاد كرده و ضمن انتقال دانش فني روزآمد از كارخانه‌هاي ولوو سوئد به اين واحدها و آموزش مستمر كادر فني و تجهيز تعمير‌گاه‌ها به افزارهاي پيشرفته، خدمات پس از فروش خود را در بالاترين سطح كارايي در اختيار دارندگان محصولات رانيران قرار مي‌دهد.در تهران نيز مركز خدمات پس از فروش مركزي رانيران به عنوان يكي از مدرن‌ترين و مجهزترين تعميرگاه‌هاي اتوبوس در كشور با داشتن تجهيزات تعميراتي بسيار پيشرفته و برخورداري از كادر فني كار‌آزموده و مجرب همواره تلاش مي‌كند كه در سريع‌ترين زمان ممكن خدمات پس از فروش را در اختيار دارندگان اتوبوس‌هاي رانيران قرار دهد.

 
 

{gallery}history{/gallery}

 

 

 

{xtypo_rounded2}تاریخچه ورود اتوبوس در ایران

اولين اتوبوس در ايران توسط يک تاجر بلژيکي در شهر رشت به کار گرفته شد، اما به مرور زمان و با توجه به ميزان کرايه، سودآوري و زير ساخت هاي حمل و نقل توجيه اقتصادي آن رد شد و به همين دليل اتوبوس به کار گرفته شده به يکي از تجار ايراني به نام (معين التجار) فروخته شد.

او نيز پس از انقلاب مشروطه اتوبوس خود را به تهران آورد و با کرايه هر نفر 3 شاهي مشغول به فعاليت شد که به مرور زمان تقاضا براي استفاده از اين خودرو بيشتر از قبل شد و پس از چند سال با ورود چند اتوبوس توسط تجار مختلف به شهر رونق زيادي در جابه جايي مسافر شکل گرفت.                      

                                                                                     ادامه مطلب...


 


 

{/xtypo_rounded2}


 

 


 


 

 

 

 


 
                                                                                                                        خط مشي كيفيت شركت رانيران

هدف اصلي شركت رانيران (سهامي خاص) جلب رضايت مشتريان , افزايش توليد و بهبود مستمري مي باشد كه در اين راستا شركت مصمم به استقرار, اجراء و حفظ موارد ذيل مي باشد :

۱- تعهد به بهبود مستمر اثر بخشي سيستم مديريت كيفيت بر مبني الزامات استاندارد ۲۰۰۸ و ايزو ۹۰۰۱
۲- تعهد به انطباق كامل محصولات با استانداردهاي توليد خودرو.
۳- تلاش در جهت كاهش ضايعات و دوباره كاريها در كليه بخشهاي توليد.
۴- تحويل به موقع محصولات مطابق با تعهدات شركت.
۵- افزايش فروش محصولات و تنوع در محصولات توليدي و توسعه بازارهاي فروش داخل و خارج كشور (صادرات).
۶- ارتقاء سطح كيفي خدمات پس از فروش , همراه با توسعه شبكه نمايندگيهاي خدمات پس از فروش.
۷- آموزش مستمر نيروي انساني در كليه سطوح شركت به منظور ارتقاء سطح مهارت پرسنل ,همسو با اهداف اين خط مشي.
 

                                                                                                                                                                     مدیر عامل

 

 

 


 


 

  


 


 


 


 


 

اعلام برنامه های راهبردی رانیران

شرکت رانیران بعنوان اولین تولید کننده اتوبوسهای مدرن شهري و بين شهري در کشور و یکی از پیشتازان در صنعت كشور ، راهبردها و استراتژیهای خود را بر پایه چشم انداز 20 ساله کشور و با رویکرد حضور در بازارهای جهانی تدوین و اجرا می‌کند.بر این اساس برنامه های شرکت در زمینه تولید، صادرات، عرضه محصولات جدید و برنامه های راهبردی به شرح ذیل تشریح میگردد :
یکی از استراتژی های اصلی شرکت رانیران افزایش کیفیت محصولات است که باعث شد تا نیمی از سهم بازار را همواره به خود اختصاص دهد.

  

 

 

صادرات
اولویت رانیران جهت صادرات اتوبوس حضور در بازار کشورهای همجوار می باشد و با افزایش تولید انشاالله گام در بازارهای جهانی می گذارد .

 

 

 

 

 

کيفيت
رانيران از منظر شاخص هاي کيفيت محصولات توليدي، آيين نامه ارتقاي کيفيت وزارت صنايع را پشت سر نهاده و به هدف گذاري سال 92 دست يافته است. خط مشي كيفيت رانيران را از اينجا ملاحظه فرماييد .

 

 

 

 

 

خدمات پس از فروش
براساس برنامه استراتژي خدمات پس از فروش، ميزان رضايت مشتريان از کيفيت خدمات پس از فروش در سال جاري 81 درصد تعيين و بهبود ميانگين امتياز ارزيابي نمايندگي ها نسبت به عملکرد سال 90 حداقل 10 درصد برآورد شده است. هم چنين تعداد نمايندگي ها که درحال حاضر 17 نمايندگي بوده است (فعاليت 4 نمايندگي تحت عنوان عامليت سرويس مجاز). از ديگر سو تامين و فروش لوازم و قطعات يدکي در سال 91 نسبت به سال 90 حداقل 25 درصد رشد دارد .

 

 

 

 

 

 

 

کسب رکورد هاي تازه
با تداوم برنامه هاي تحول گراي مديريت ارشد شرکت رانيران  در توليد به روزترين محصولات  موجب شده که نام رانيران بر تارک صنعت و اقتصاد کشور بدرخشد. اين شرکت در شرايط تحريم اقتصادي، برنامه هاي متنوع و مدوني را در زمينه کاهش هزينه ها و افزايش بهروري و به اجرا درآورد .
اين شرکت از نظر تنوع محصول و خدمات پس از فروش و سود آوري و... نيز تحولات عمده اي را در سه سال اخير شاهد بوده است. براين اساس، سه سال اخير در تاريخ رانيران از نظر توليد، فروش، نقطه عطف به شمار مي آيد و از هر لحاظ رانيران تحولات مثبت تاريخي را به ثبت رسانده است .

 

 

 

 

کلام آخر
مديريت اصولي و نوين، تحقق برنامه ها، انتصاب مديران شايسته و با تجربه، داشتن برنامه هاي کوتاه مدت و ميان مدت و دراز مدت براساس نياز مشتريان و اقتصاد رقابتي از علل اصلي کسب دستاورهاي فوق است. دستاوردهايي که هرکدام به تنهايي مي تواند هر شرکتي را در زمره شرکت هاي موفق قرار دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 


 

  


 


 


 


 
دفتر مرکزی و فروش 

دفتر مركزي شركت رانيران شامل بخشهاي مديريت عامل , امور مالی و اقتصادي , مرکز برنامه ريزی استراتژيک  و سياست گذاری های کلان , سازمان فروش ، امور اداري , واحد بازرگاني داخلي و خارجي مي باشد .

آدرس : تهران – بلوار میرداماد - شماره 336
تلفن :22256026-22223811 - 021
فاکس: 22275679 -  021

 


 


 

کارخانه

 

کارخانه رانیران (واقع در شهر ساوه) به مساحت 130،000 متر مربع و سالنهای سرپوشيده مجهز به مساحت 35000 متر مربع احداث گرديده است.


بخش های مختلف توليد به شرح و ترتیب ذیل می باشد :
بخش ساخت فریم
بخش مونتاژ شاسی
بخش اسکلت سازی
بخش ورق کوبی
بخش مکانيک و نصب سيستم های سرمايش و گرمايش
بخش نقاشی
بخش برق و تزئینات
بخش تکمیل نهائی

     

خدمات پس از فروش 

واحد خدمات پس از فروش در سال ١٣٧٩ در منطقه خاوران تهران با اهداف بلندمدت حمایت و پشتیبانی از محصولات شرکت در زمینی به مساحت 8000 متر مربع و با تجهیزات مدرن احداث گردید. هم اکنون واحد مركزي خدمات پس از فروش رانیران , با بیش از ٦٠ کادر مجرب در امر خدمات پس از فروش و تامین و توزیع قطعات یدکی فعالیت می کند. محصولات رانیران به منظور ارتقا کیفی و حمایت از مشتری از بدو تحویل بر اساس ضوابط به مدت یکسال تحت ضمانت بین المللی ولوو بوده و جهت پشتیبانی شبانه روزی و پاسخ به نیازمندیهای ضروری مشتریان مفتخر است که در نوع خود برای اولین بار در ایران سرویس حمایتی ٢٤ ساعته (Action Service) را از طريق خطوط تلفن 4-02133494902 راه اندازی نموده است . 


  


 


 

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

گالری تصاویر

خدمات پس از فروش 

واحد خدمات پس از فروش در سال ١٣٧٩ در منطقه خاوران تهران با اهداف بلندمدت حمایت و پشتیبانی از محصولات شرکت در زمینی به مساحت 8000 متر مربع و با تجهیزات مدرن احداث گردید. هم اکنون واحد مركزي خدمات پس از فروش رانیران , با بیش از ٦٠ کادر مجرب در امر خدمات پس از فروش و تامین و توزیع قطعات یدکی فعالیت می کند. محصولات رانیران به منظور ارتقا کیفی و حمایت از مشتری از بدو تحویل بر اساس ضوابط به مدت یکسال تحت ضمانت بین المللی ولوو بوده و جهت پشتیبانی شبانه روزی و پاسخ به نیازمندیهای ضروری مشتریان مفتخر است که در نوع خود برای اولین بار در ایران سرویس حمایتی ٢٤ ساعته (Action Service) را از طريق خطوط تلفن 4-02133494902 راه اندازی نموده است . 


  


 


 

کارخانه

 

کارخانه رانیران (واقع در شهر ساوه) به مساحت 130،000 متر مربع و سالنهای سرپوشيده مجهز به مساحت 35000 متر مربع احداث گرديده است.


بخش های مختلف توليد به شرح و ترتیب ذیل می باشد :
بخش ساخت فریم
بخش مونتاژ شاسی
بخش اسکلت سازی
بخش ورق کوبی
بخش مکانيک و نصب سيستم های سرمايش و گرمايش
بخش نقاشی
بخش برق و تزئینات
بخش تکمیل نهائی

     

باکیفیت ترین اتوبوس کشور

 بررسی‌های انجام شده شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، اتوبوس بین شهری ولوو B9 در میان اتوبوس‌های داخلی به عنوان باکیفیت ترین اتوبوس کشور شناخته شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، بررسی‌های انجام شده شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نشان می‌دهد که در اسفند ماه امسال اتوبوس شهری 3112 به عنوان بی‌کیفیت‌ترین و اتوبوس بین شهری ولوو B9 به عنوان باکیفیت‌ترین اتوبوس تولید داخل انتخاب شده اند.
در آخرین رده‌بندی کیفیت اتوبوس‌های کشور در اسفند ماه سال گذشته اتوبوس بین شهری ولوو B9 در میان همتایان خود صدرنشین شد و رده‌های بعدی به اتوبوس بین شهری 4212، اتوبوس بین شهری 4212 مارال و اتوبوس شهری 3112 اختصاص یافته است.
در این رده‌بندی که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ارائه شده و مربوط به کیفیت خودروهای تولید داخل در اسفند ماه امسال است، در مجموع چهار خودرو تولید یا مونتاژ داخل مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته ‌است.
طبق معمول رتبه‌بندی‌های قبلی، این ماه نیز سطح کیفی خودروهای تولیدی در 9 معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ مورد ارزیابی قرار گرفته و پنج خودرو مورد نظر، بر اساس مجموع نمرات منفی به دست آمده رتبه‌بندی شده‌اند.
بر اساس این گزارش، خودرو اتوبوس بین شهری ولوو B9 در شرایطی عنوان باکیفیت ترین اتوبوس کشور را به خود اختصاص داده که رقیب آن یعنی اتوبوس بین شهری 4212 با امتیازی برابر در جایگاه دوم قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، هم اتوبوس بین شهری ولوو B9 و هم اتوبوس بین شهری 4212 در گروه های تزیینات داخلی و خارجی، بدنه، نفوذ آب و رنگ نمره منفی 41.9 گرفتند.
در آخرین رده‌بندی کیفیت اتوبوس‌های کشور دراسفند ماه سال گذشته اتوبوس بین شهری 4212 مارال نیز در پنج بخش تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، نفوذ آب، بدنه و رنگ نمره منفی 47.5 را در کارنامه خود ثبت کرد.
اما اتوبوس شهری 3112 به عنوان بی کیفیت ترین اتوبوس کشور درچهار بخش تزیینات داخلی و خارجی، نفوذ آب، بدنه و رنگ امتیاز منفی 62.5 کسب کرد.

دفتر مرکزی و فروش 

دفتر مركزي شركت رانيران شامل بخشهاي مديريت عامل , امور مالی و اقتصادي , مرکز برنامه ريزی استراتژيک  و سياست گذاری های کلان , سازمان فروش ، امور اداري , واحد بازرگاني داخلي و خارجي مي باشد .

آدرس : تهران – بلوار میرداماد - شماره 336
تلفن :22256026-22223811 - 021
فاکس: 22275679 -  021

 


 


 

زیر مجموعه ها

  راه ارتباط با ما

تهران - بلوار میرداماد - شماره 336

  این آدرس پست الکترونیک توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  22256026 -22223811 (021)      22275679 (021)

    

  روی خط خبر

  زیر ذره بین